Co to jest marka osobista i jak ją budować?

Marka osobista (czytaj JA) to:

  1. wyobrażenia innych o tobie oraz
  2. twoje wartości, umiejętności, kompetencje, talenty, osiągnięcia, uprawnienia, sukcesy itd.

Jeśli między tymi dwoma obszarami istnieje zależność, obszary pokrywają się, to mówimy o silnej marce osobistej, która jest wiarygodna i autentyczna.

Zarządzać marką osobistą, to znaczy zarządzać sobą. Budować markę osobistą online, znaczy dbać o swoją obecność w wirtualnym świecie. Panują tu te same zasady, co w realu. Silna marka osobista, to marka wiarygodna i autentyczna. Zbudowaliśmy platformę NO JOB NO FUN, aby ci w tym pomóc.

Kiedy przestać budować markę osobistą? Nigdy! Chcesz być postrzegany jako ekspert w swojej firmie i branży? Chcesz dostać podwyżkę, zdobyć awans? Rozpoczęcie pracy nie oznacza, że możesz spokojnie zapomnieć o swoim e-CV czy portfolio czy swoim profilu na Linkedin. Rozpoczęcie pracy do początek intensywnego i dynamicznego budowania marki osobistej.

Co jest kwintesencją marki osobistej? W kontekście kariery i rynku pracy to m. in:

1. Podsumowanie zawodowe, profil kompetencyjny

Czyli kilkudaniowe spojrzenie na swoją karierę z lotu ptaka. Często ten tekst zamieszczany jest w CV. Możesz go także wkleić do swojego e-CV i portfolio.

Funkcja ta jest dostępna w szablonie BASIC, BOOK i PREMIUM.

2. Podcast rekrutacyjny (audio-resume, portfolio audio, audio-referencje)

Czyli voice-CV, które będą zawierać twoje wypowiedzi o doświadczeniu, wykształceniu czy umiejętnościach oraz wypowiedzi innych: poprzednich pracodawców, współpracowników czy klientów na temat twojej osoby i pracy z tobą. Tego typu, nawet spontanicznie wypowiedziane referencje, zadziałają mocniej niż tysiąc superlatyw zapisanych atramentem. Więcej o tym napisaliśmy tutaj.

Podcast może pełnić rolę podsumowania zawodowego albo komentarza do poszczególnych elementów e-CV lub portfolio.

Funkcja ta jest dostępna tylko w szablonie PREMIUM.

3. Video-CV

Film możesz nagrać swoim telefonem, potem wrzucić na YouTube czy Vimeo, aż w końcu zamieścić na stronie swojego e-CV lub portfolio.

Funkcja ta dostępna w szablonie BASIC, BOOK i PREMIUM.

Jak monetyzować markę osobistą?

Zawsze monetyzujesz markę osobistą, kiedy podejmujesz się płatnej pracy, niezależnie od prawnej formy współpracy.

Poza tym, działalność w Sieci daje ci wiele możliwości dodatkowego zarobku. Na przykład, zbuduj swoją stronę e-CV lub portfolio, twórz bloga branżowego, gdzie będziesz dzielić się swoją wiedzą i budować swój autorytet eksperta w danej dziedzinie. Mając duży ruch na stronie, możesz zarabiać na publikowaniu reklam i sprzedaży rzeczy w ramach sieci afiliacyjnych lub sprzedawać własne usługi i produkty w ramach własnego e-sklepu w ramach swojej strony e-CV lub portfolio.

Jeśli chcesz sprzedawać swoje usługi i produkty, to w szablonie PREMIUM i BOOK możesz aktywować e-sklep. Dzięki temu bez żadnych prowizji możesz prowadzić swoją sprzedaż w Internecie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Chcesz więcej?

e-CV i portfolio z własną domeną

Podłącz własną domenę pod swoją stronę e-CV lub portfolio. Bądź widoczny w sieci pod indywidualnym adresem. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Spersonalizowany adres e-mail

Posługuj się indywidualnym adresem e-mail w swojej domenie i korzystaj G Suite (Google Apps). Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz