E-CV i portfolio z własną domeną

Buduj swoją markę osobistą

Każde utworzone E-CV posiada swój adres w postaci subdomeny, np. kowalski.nojobnofun.pl. Jeśli posiadasz własną domenę, przekieruj ją bezpłatnie na swoje E-CV, aby wyświetlać je w przeglądarce pod swoim adresem, np. kowalski.pl

E-CV z własną domeną w 6 krokach

STWÓRZ E-CV

Jeśli nie masz jeszcze swojego E-CV kliknij tutaj i stwórz je.

KUP SWOJĄ DOMENĘ

Kup własną domenę. Polecamy serwis Aftermarket.pl.

PRZEKIERUJ DOMENĘ

Przekieruj swoją domenę na nasz serwer.

 

POCZEKAJ TROSZKĘ

Poczekaj kilka godzin. W tym czasie nastąpi propagacja informacji o twojej domenie.

Zazwyczaj trwa to ok. 6 – 8 godzin.

NAPISZ DO NAS

Przejdź do zakładki Kontakt. Wyślij do nas wiadomość przez formularz wybierając temat „E-CV z własną domeną”. W treści wiadomości wpisz adres swojej domeny.

CIESZ SIĘ SWOIM E-CV

Poinformujemy cię mailowo, kiedy twoje E-CV zostanie skonfigurowane.

Dowiedz się

Jaką wybrać domenę?

Zadbaj o to, aby twoja domena była adekwatna do twojej sytuacji zawodowej.

Szukający pracy i wolontariusze: zalecamy zakup domeny zawierającej nazwisko, np. kowalski.pl, jankowalski.com, jan-kowalski.eu.

Freelancerzy mają przynajmniej 3 możliwości:

  1. Mogą postąpić, jak szukający pracy i wolontariusze.
  2. Freelancerzy wykonujący usługi związane z szeroko pojętą kulturą mogą wybrać domenę zawierającą pseudonim artystyczny.
  3. Freelancerzy z pozostałych branż mogą wybrać domenę z taką nazwą, jakby mieli już własną firmę. Nazwa domeny powinna odzwierciedlać ideę twojego biznesu i charakter świadczonych usług.

Kiedy dokonasz wyboru nazwy domeny, musisz pomyśleć, jaką końcówkę ma mieć twoja domena. Najpopularniejsze końcówki to PL, EU i COM.

Generalnie, nie jest to aż tak ważne, jaką wybierzesz końcówkę. Jakąkolwiek byś domenę nie wybrał, twoje E-CV będzie widoczne w Internecie pod tą domeną na całym świecie.

Nie mniej, oto kilka wskazówek co do specyfiki popularnych domen.

PL – jeśli szukasz pracy w Polsce lub na tym terenie będziesz prowadził swoją działalność.

EU – polecamy szczególnie osobom, które tworzą E-CV w jakimś języku europejskim.

COM – (eng. commercial) – domena dla tych, którzy prowadzą działalność komercyjną, z takiej końcówki korzystają najczęściej firmy. Domena z tą końcówką szczególnie zalecana osobom prowadzącym działalność w środowisku międzynarodowym.

Ile kosztuje domena?

Aby mieć stronę z własną domeną musisz kupić własną domenę. Polecamy serwis Aftermarket.pl.

Decydując się na zakup domeny miej świadomość, że każdego roku o tej samej porze będziesz musiał(a) ponieść koszty związane z użytkowaniem swojej domeny.

Za pierwszy rok użytkowania domeny zapłacisz bardzo mało, tylko ok. 20 zł. Dokładny koszt domeny uzależniony jest od końcówki domeny, jaką wybierzesz. Najpopularniejsze końcówki, to PL, EU, COM.

Każdy następny rok będzie już droższy, ale będzie to stała cena, zazwyczaj w przedziale 40 – 60 zł. Zależy to również od końcówki domeny.

Kiedy będzie zbliżał się termin ważności domeny, otrzymasz z pewnością wiadomość mailową z informacją, do kiedy należy opłacić kolejny rok użytkowania domeny, aby jej nie stracić.

Dla wygody możesz wykupić domenę od razu na kilka lat z góry.

Nie daj się zwieść promocjom w stylu „domena za 1 zł”. Najczęściej takie domeny sprzedawane są w zestawie z wcale nie tanimi usługami hostingowymi. Korzystając z takich „promocji” po prostu przepłacisz.

Jak przekierować domenę?

Jeśli chcesz skorzystać także z adresu e-mail we własnej domenie obsługiwanego przez Google (czytaj niżej) wykonaj instrukcję (1). W pozostałych przypadkach wykonaj instrukcję (2), dzięki czemu możesz przekierować do nas swoją domenę lub subdomenę, a adres e-mail obsługiwać na swoim hostingu.

Instrukcja (1)

Zakupioną domenę należy przekierować na serwer Nojobnofun używając DNS-ów:

ns1.nojobnofun.pl
ns2.nojobnofun.pl

Jak to zrobić, zademonstrujemy na przykładzie serwisu Aftermarket.pl.

  1. Po rejestracji w tym serwisie i zakupie domeny przejdź do listy domen. W menu kliknij na „Domeny”, a następnie na „Lista domen”.aftermarket1
  2. Przy swojej domenie widoczny będzie kwadracik z plusikiem. Klikając w niego rozwiniesz menu z wieloma opcjami.dns-no-job-no-fun
  3. W polu DNS 1 wpisz: ns1.nojobnofun.pl, a w polu DNS 2: ns2.nojobnofun.pl. Następnie kliknij „Zmień DNS”.

Wyloguj się z serwisu Aftermarket.pl i po 24 godzinach (w tym czasie nastąpi propagacja informacji o twojej domenie) skontaktuj się z nami. Zazwyczaj trwa to o wiele krócej (6-8 godzin).

Instrukcja (2)

Jak to zrobić, zademonstrujemy na przykładzie serwisu Aftermarket.pl.

  1. Po rejestracji w tym serwisie i zakupie domeny przejdź do listy domen. W menu kliknij na „Domeny”, a następnie na „Lista domen”.
  2. Przy swojej domenie widoczny będzie kwadracik z plusikiem. Klikając w niego rozwiniesz menu z wieloma opcjami. Przejdź do zakładki „Wpisy DNS”.aftermarket3
  3. W polu Host wpisz: nazwę swojej domeny z kropką na końcu, np. „kowalski.pl.”, a polu dres wpisz: 195.64.158.31. Typ wpisu bez zmian: A. Po wprowadzeniu danych kliknij na „Dodaj wpis DNS”.

Co dalej?

Po wykonaniu pierwszej lub drugiej instrukcji, wejdź do zakładki Kontakt. Wyślij do nas wiadomość za pomocą formularza wybierając temat „Dodanie własnej domeny” W treści wiadomości wpisz adres swojej domeny.

Poinformujemy cie mailowo, kiedy twoja strona zostanie skonfigurowana.