Menu

Strona z twoją własną domeną

Każda strona stworzona na platformie No job no fun posiada adres w postaci subdomeny, np. kowalski.nojobnofun.pl, nowak.nojobnofun.eu, anna.nojobnofun.com. Rejestrując swoją nową stronę definiujesz jej dokładny adres oraz wybierasz jedną z dostępnych domen.

Możesz to jednak zmienić 🙂 I zamiast adresu subdomeny możesz mieć stronę z adresem twojej własnej domeny. Wystarczy, że kupisz swoją domenę u dowolnego rejestratora, a potem przekierujesz ją na serwer platformy No job no fun.

Kiedy już będziesz miał stronę z własną domeną, to możemy utworzyć dla ciebie profesjonalny adres e-mail zawierający nazwę twojej domeny. Więcej informacji ›

Strona z własną domeną w 6 krokach

Dla tych, co nie boją się wyzwań :)

01.

Stwórz stronę

Jeśli nie masz jeszcze swojej strony kliknij tutaj i stwórz ją. Potem zdobądź pakiet PROfesjonalisty lub pakiet FORever.

02.

Kup domenę u dowolnego rejestratora

Twoja domena będzie posiadać certyfikat SSL, a zatem jej adres będzie rozpoczynał się od https.

03.

Przekieruj domenę

Przekieruj swoją domenę na nasz serwer platformy No job no fun. Instrukcja jest poniżej.

04.

Poczekaj troszkę

Poczekaj kilka godzin. W tym czasie nastąpi propagacja informacji o twojej domenie. Zazwyczaj trwa to ok. 6 – 8 godzin.

05.

Napisz do nas

Wyślij do nas wiadomość z informacją o przekierowaniu domeny. W treści wiadomości wpisz adres twojej domeny.

06.

Ciesz się swoją stroną!

Poinformujemy cię mailowo, kiedy twoja strona zostanie skonfigurowana.

Najczęściej zadawane pytania

Kup domenę u dowolnego rejestratora. Jest wiele serwisów, gdzie możesz kupić domenę. Wyguglaj frazę “rejestracja domen”, a przekonasz się, ile jest takich firm. Polecamy zakup domeny w serwisie Aftermarket.pl.

Uważaj na promocje typu domena za 0 zł lub 3 domeny gratis. W cenniku zwróć uwagę, ile będzie kosztować cię odnowienie domeny za rok albo ile kosztuje hosting z darmowymi domenami. Możliwe, że w takich promocjach i tak przepłacasz.

Pamiętaj, że przysłowiowo mówimy “kupić” domenę. Nie stajesz się bowiem właścicielem domeny, tylko jej abonentem. Co roku trzeba odnawiać (opłacać) domenę. Aby nie przegapić terminu płatności i nie stracić domeny, warto opłacić domenę od razu na 2-3 lata.

Aby mieć stronę z własną domeną musisz kupić własną domenę. To oczywiste 🙂 Polecamy serwis Aftermarket.pl

Decydując się na zakup domeny miej świadomość, że każdego roku o tej samej porze będziesz musiał ponieść koszty związane z użytkowaniem swojej domeny (odnowienie domeny).

Za pierwszy rok użytkowania domeny zapłacisz bardzo mało, tylko ok. 20 zł. Dokładny koszt domeny uzależniony jest od końcówki domeny, jaką wybierzesz. Najpopularniejsze końcówki, to PL, EU, COM.

Od jakiegoś czasu masz do wyboru wiele nowych domen z końcówką np. EVENT, EXPERT, ACTOR. Jest ich przeszło 500 i na pewno coś znajdziesz adekwatnego do profilu swojej działalność. Zobacz pełną listę nowych domen ›

Każdy następny rok będzie już droższy, ale będzie to stała cena, zazwyczaj w przedziale 40 – 60 zł. Zależy to również od końcówki domeny.

Kiedy będzie zbliżał się termin ważności domeny, otrzymasz z pewnością wiadomość mailową z informacją, do kiedy należy opłacić kolejny rok użytkowania domeny, aby jej nie stracić.

Dla wygody możesz wykupić domenę od razu na kilka lat z góry.

Nie daj się zwieść promocjom w stylu “domena za 1 zł”. Najczęściej takie domeny sprzedawane są w zestawie z wcale nie tanimi usługami hostingowymi. Korzystając z takich “promocji” po prostu przepłacisz.

Jeśli chcesz skorzystać także z adresu e-mail we własnej domenie obsługiwanego przez Google (czytaj niżej) wykonaj instrukcję (1). W pozostałych przypadkach wykonaj instrukcję (2), dzięki czemu możesz przekierować do nas swoją domenę lub subdomenę, a adres e-mail obsługiwać na innym hostingu.

INSTRUKCJA (1)

Zakupioną domenę należy przekierować na serwer No job no fun używając DNS-ów:

dns3.hitme.net.pl
dns4.hitme.net.pl

Jak to zrobić, zademonstrujemy na przykładzie serwisu Aftermarket.pl

  1. Po rejestracji w tym serwisie i zakupie domeny przejdź do listy domen. W menu kliknij na “Domeny”, a następnie na “Lista domen”.aftermarket1
  2. Przy swojej domenie widoczny będzie kwadracik z plusikiem. Klikając w niego rozwiniesz menu z wieloma opcjami.

  1. W polu DNS 1 wpisz: dns3.hitme.net.pl, a w polu DNS 2: dns4.hitme.net.pl. Następnie kliknij “Zmień DNS”.

Wyloguj się z serwisu Aftermarket.pl i po 24 godzinach (w tym czasie nastąpi propagacja informacji o twojej domenie) skontaktuj się z nami. Zazwyczaj trwa to o wiele krócej (6-8 godzin).

INSTRUKCJA (2)

Jak to zrobić, zademonstrujemy na przykładzie serwisu Aftermarket.pl

  1. Po rejestracji w tym serwisie i zakupie domeny przejdź do listy domen. W menu kliknij na “Domeny”, a następnie na “Lista domen”.
  2. Przy swojej domenie widoczny będzie kwadracik z plusikiem. Klikając w niego rozwiniesz menu z wieloma opcjami. Przejdź do zakładki “Wpisy DNS”.aftermarket3
  3. W polu Host wpisz: nazwę swojej domeny z kropką na końcu, np. “kowalski.pl.”, a polu dres wpisz: 85.204.27.107. Typ wpisu bez zmian: A. Po wprowadzeniu danych kliknij na “Dodaj wpis DNS”.

Co dalej?

Po wykonaniu pierwszej lub drugiej instrukcji, wejdź do zakładki Kontakt. Wyślij do nas wiadomość wybierając temat “Dodanie własnej domeny”. W treści wiadomości wpisz adres swojej domeny.

Poinformujemy cię mailowo, kiedy twoja strona zostanie skonfigurowana na platformie.

Zadbaj o to, aby twoja domena była adekwatna do twojej sytuacji zawodowej lub biznesowej.

Szukający pracy i wolontariusze: zalecamy zakup domeny zawierającej nazwisko, np. kowalski.pl, jankowalski.com, jan-kowalski.eu.

Freelancerzy mają przynajmniej 3 możliwości:

  1. Mogą postąpić, jak szukający pracy i wolontariusze.
  2. Freelancerzy wykonujący usługi związane z szeroko pojętą kulturą mogą wybrać domenę zawierającą pseudonim artystyczny.
  3. Freelancerzy z pozostałych branż mogą wybrać domenę z taką nazwą, jakby mieli już własną firmę. Nazwa domeny powinna odzwierciedlać ideę twojego biznesu i charakter świadczonych usług.

Kiedy dokonasz wyboru nazwy domeny, musisz pomyśleć, jaką końcówkę ma mieć twoja domena. Najpopularniejsze końcówki to PL, EU i COM.

Generalnie, nie jest to aż tak ważne, jaką wybierzesz końcówkę. Jakąkolwiek byś domenę nie wybrał, twoja strona będzie widoczne w Internecie pod tą domeną na całym świecie.

Nie mniej, oto kilka wskazówek co do specyfiki popularnych domen.

PL – jeśli szukasz pracy w Polsce lub na tym terenie będziesz prowadził swoją działalność.

EU – polecamy szczególnie osobom, które tworzą stronę w jakimś, nie tylko polskim, języku europejskim.

COM – (eng. commercial) – domena dla tych, którzy prowadzą działalność komercyjną, z takiej końcówki korzystają najczęściej firmy. Domena z tą końcówką szczególnie zalecana osobom prowadzącym działalność w środowisku międzynarodowym.

Od jakiegoś czasu masz do wyboru wiele nowych domen z końcówką np. EVENT, EXPERT, ACTOR. Jest ich przeszło 500 i na pewno coś znajdziesz adekwatnego do profilu swojej działalność. Zobacz pełną listę nowych domen ›